Vedtak fra Nominasjonsmøtet

Per Olav og Ingvild på nominasjonsmøtet med blomster

Fylkesordførerkandidat Per Olav Skurdal Hopsø sammen med leder i Trøndelag Arbeiderparti, Ingvild Kjerkol

Fylkestingslista – vedtatt på møte 26. november 2022

1 Per Olav Skurdal Hopsø, f. 1985, Melhus

2 Hanne Moe Bjørnbet, f. 1981, Trondheim

3 Bente Estil, f. 1970, Lierne  

4 Vebjørn Gorseth, f. 1994, Steinkjer

5 Emilie Græsli, f. 2000, Tydal/AUF

6 Pål Sture Nilsen, f. 1973, Trondheim

7 Ina Helen Pedersen, f. 1981, Levanger

8 Ole Laurits Haugen, f. 1954, Hitra   

9 Gunn Elin Høgli, f, 1964, Trondheim

10 Jan Inge Kaspersen, f. 1980, Stjørdal

11 Silje Fagerhaug, f. 1991, Namsos

12 Ismail Salad Elmi, f. 1959, Trondheim   

13 Trude Tevik Gulbrandsen, f.1972, Orkland

14 Knut Ring, f. 1961, Ørland

15 Heidi I. Klokkervold, f 1960, Trondheim

16 Oskar Tørres Lindstad, f. 2000, Røros

17 Marit Bjerkås, f. 1985, Rennebu

18 Bjørn Iversen, f. 1953, Verdal

19 Vibeke Arntzen, f. 1976, Inderøy

20 Mathias Solli, f. 2000, Indre Fosen   

21 Laila Bøkestad Nilsen, f 1970, Malvik

22 Martin Morken, f 1999, Trondheim  

23 Svein Hovin, f. 1971, Melhus

24 Signe Seem, f. 1978, Frosta

25 Amund Hellesø, f. 1976, Nærøysund  

26 Gunn Randi Enodd, f. 1967, Midtre-Gauldal  

27 Annar Gravråk, f. 1997, Trondheim

28 Line Therese Flåtten, f. 1980, Rindal

29 Severin Aarmo, f. 1999, Høylandet  

30 Valborg Sund, f. 1947, Trondheim

31 John Einar Høvik, f. 1970, Osen  

32 Kristin Nybrodahl, f. 2001, Malvik

33 Erling Weydahl, f. 1964, Stjørdal

34 Line Anita Hammer, f. 1970, Steinkjer

35 Børge Henrik Ånesen, f. 1980, Trondheim

36 May-Iren Arnøy, f. 1982, Nærøysund

37 Stian Sagvold, f. 1984, Verdal  

38 Vilde Guin, f. 2003, AUF

39 Terje Talsnes, f. 1950, Malvik

40 Berit Flåmo, f. 1961, Frøya

41 Kai Terje Dretvik, f. 1966, Overhalla  

42 Trine Reitan, f. 1973, Verdal

43 Baba Danyagiri, f. 1964, Trondheim

44 Ann Elisabeth Hansvold, f. 1971, Holtålen   

45 Roald Marstad, f. 1959, Frosta

46 Anne-Karin Langsåvold, f. 1964, Meråker

47 Jo Arne Fosmo, f. 1993, Malvik  

48 Marit Liabø Sandvik, f. 1984, Heim

49 Per Kjell Bårdsen, f. 1950, Flatanger   

50 Tone Wanderås, f. 1965, Levanger   

51 Ola Øie, f. 1971, Rennebu

52 Siri Grøttjord, f. 1971, Skaun

53 Mathias Hallem Granaune, f. 2003, Levanger

54 Sara Shafighi, f. 1995, Trondheim

55 Jan Kristian Hammernes, f. 1970, Trondheim  

56 Inga Balstad, f. 1952, Selbu  

57 Svein Erling Smolan, f. 1954, Trondheim

58 Ann Jeanett Klinkenberg, f. 1985, Grong

59 Bjørn Hosen, f. 1966, Åfjord  

60 Heidi Tevik, f. 1959, Orkland

61 Ståle Våg, f. 1967, Trondheim

62 Tone Våg, f. 1958, Snåsa

63 Thomas Eggan, f. 1986, Orkland

64 Rita Ottervik, f. 1966, Trondheim

65 Isak Veierud Busch, f. 1988, Røros